Do trzech razy sztuka?

P1020241

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach po raz trzeci, przy użyciu środków z Unii Europejskiej, próbuje pozyskać dziewięć fabrycznie nowych, niskopodłogowych, dwuosiowych autobusów do komunikacji miejskiej. Poprzednio, potencjalni dostawcy nie mieścili się w budżecie zamawiającego. Jak będzie tym razem?


Dla przypomnienia, w tym roku PKM Gliwice dwukrotnie próbowało pozyskać nowe autobusy. Przy pierwszym podejściu swoje oferty złożyli MAN, Solaris i MMI ze Zbyszewa, o czym pisaliśmy TUTAJ. Wszystkie oferty przekraczały jednak budżet zamawiającego, dlatego przewoźnik z Gliwice zdecydował się przetarg unieważnić. Za drugim razem, do walki stanął już tylko Solaris i MMI, o czym pisaliśmy TUTAJ. Jednak i tym razem, mimo zwiększenia budżetu z 8 856 000 zł do 9 409 500 zł brutto, nie udało się rozstrzygnąć zamówienia. Jak będzie teraz?

Przed nami runda numer trzy. Czy tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg? Wszystkiego dowiemy się 29 grudnia o godzinie 10:30. Oferty oceniane będą według następujących kryteriów:

  • cena – 60%,
  • ocena techniczna – 25%,
  • warunki gwarancji i serwisu – 8%,
  • ekologia – 5%,
  • ceny wybranych części zamiennych – 2%.

Warto jeszcze nadmienić, że w Gliwicach zdecydowanie łatwiej przyszedł zakup autobusów osiemnastometrowych. Już za pierwszym razem udało się zakupić 11 Solarisów Urbino 18, za kwotę nieco ponad 13,9 mln złotych netto.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *