Czym dojechać na koncert Linkin Park?

P1010577Już jutro, tj. 25 sierpnia 2015 roku, na stadionie miejskim w Rybniku wystąpi Linkin Park. Koncert amerykańskiego zespołu to jedno z większych, jeśli nie największe wydarzenie muzyczne w naszym regionie. Jak zwykle w przypadku tak dużej imprezy, wielu z Was z pewnośćią zastanawia się jak dotrzeć na miejsce.


Dla osób posiadających swoje samochody problem dojazdu nie istnieje. W gorszej sytuacji znajdują się jednak ci którzy nie dysponują własnym środkiem transport, bądź też w ten konkretny dzień nie mogą z niego skorzystać. Dojazd na koncert nie powinien stanowić większego problemu, bowiem do Rybnika na godzinę 21 możemy dojechać pociągiem z Raciborza, Pszczyny czy Katowic oraz autobusem z Katowic. Zdecydowanie gorzej ma się sprawa z powrotem do domu.

Czy Koleje Śląskie przygotowały jakąś dodatkową ofertę dedykowaną osobom udającym się na koncert zespołu Linkin Park?

Oczywiście myśleliśmy o uruchomieniu dodatkowego kursu oraz o wprowadzeniu promocyjnych przejazdów. Organizator koncertu jednakże nie przejawiał chęci nawiązania współpracy z nami w jakimkolwiek zakresie, pomimo kontaktów telefonicznych i mailowych – wyjaśnia rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie, Michał Wawrzaszek.

W tym miejscu warto nadmienić, iż spółka Interbus przygotowała dwa połączenia dedykowane osobom, powracającym z koncertu zespołu Linkin Park. O 23:45 z ronda gliwickiego na ul. Kotucza w Rybniku odjedzie jeden autobus w kierunku Gliwic, a drugi w kierunku Katowic.

Planujemy wzmocnić w tym dniu kurs na Rybnik, jednak czy do tego dojdzie będzie zależeć od naszej bieżącej sytuacji taborowej – dodaje Michał Wawrzaszek.

Czy spółce uda się wzmocnić kurs na trasie z Katowic do Rybnika? Miejmy nadzieję, że tak, bo nie chcielibyśmy jutro pisać o przepełnionych pociągach i skargach od pasażerów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *