Nowe Urbino 12 dla Bielska-Białej

Fot. MZK Bielsko-Biała
Fot. MZK Bielsko-Biała

Wczoraj Miejski Zakład Komunikacji Miejskiej w Bielsku-Białej poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty w powtórzonym przetargu na dostawę 38 nowych, niskopodłogowych autobusów dwunastometrowych. Decyzja nie była trudna, ponieważ w postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta – złożył ją Solaris Bus & Coach.


Jak informowaliśmy tydzień temu, w powtórnie ogłoszonym przez MZK Bielsko-Biała przetargu wpłynęła tylko jedna oferta. Jedynym chętnym na dostarczenie 38 pojazdów klasy maxi okazał się Solaris Bus & Coach, który realizację zadania wycenił na 36,48 mln złotych netto. Złożona oferta zmieściła się w budżecie zamawiającego, który wynosił 36,556 mln złotych netto.

W ponownie ogłoszonym postępowaniu kryteria stanowiły:

  • cena oferty – 50%,
  • ocena rozwiązań technicznych – 35%,
  • termin dostawy – 15%.

Oferta producenta z Bolechowa otrzymała w sumie 94,05 pkt. W pierwszym i trzecim kryterium Solaris otrzymał maksymalną ilość punktów, a w kryterium rozwiązań technicznych 29,05 na 35 pkt.

Wszystko to sprawia, że do Bielska trafi 38 sztuk Nowego Urbino 12. Pierwsze 23 autobusy, zgodnie z przyjętym harmonogramem dostawy powinny trafić do MZK jeszcze w tym roku. Kolejne, w dwóch transzach po 10 i 5 sztuk, wzmocnią park taborowy przewoźnika do końca września 2017 roku.

I tak zakończył się projekt unowocześnienia parku taborowego MZK Bielska-Biała. Dzięki wsparciu unijnemu do Bielska przyjedzie w sumie 50 nowych autobusów:

  • 38 sztuk Nowego Urbino 12 – Solaris Bus & Coach,
  • 10 sztuk Nowego Urbino 18 – Solaris Bus & Coach,
  • 2 sztuki Iveco Daily Stratos – ABP Bus & Coach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *