Utrudnienia w kierunku Opola i Wrocławia

Fot. Czytelnik SIT
Fot. Czytelnik SIT

Jeśli wybieracie się z naszego regionu pociągiem w kierunku Opola i Wrocławia musicie liczyć się z faktem, ze Wasza podróż potrwa dłużej niż widnieje to w rozkładzie jazdy. Wszystko za sprawą wykolejenia pociągu towarowego na stacji Tarnów Opolski. PKP PLK informuje, że utrudnienia mogą potrwać jeszcze trzy dni.


Utrudnienia powstały w wyniku wykolejenia pociągu towarowego w pobliżu stacji Tarnów Opolski na linii kolejowej nr 132, które miało miejsce w czwartek w godzinach wieczornych. Wykoleiło się osiem wagonów pociągu CTL Logistics Sp. z o.o. relacji KWK Szczygłowice – Opole Elektrownia.

Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych rozpoczęły usuwanie skutków zdarzenia, jednak zarządca infrastruktury przyznaje, że przerwa w ruchu może potrwać około pięciu dni od momentu zdarzenia, czyli od czwartkowego wieczoru.

Priorytetem jest szybkie przywrócenie jazdy jednym torem, co decydowanie ograniczy utrudnienia w podróży – zapewnia PLK.

Zdarzenie sprawiło konieczność wprowadzenia zmian w komunikacji kolejowej na trasie Opole – Strzelce Opolskie. Jak informuje PKP PLK na odcinku Opole – Kamień Śląski wprowadzona jest autobusowa komunikacja zastępcza za pociągi Przewozów Regionalnych. Od stacji Kamień Śląski do Gliwic kursują pociągi. W dni powszednie ciągu doby na trasie kursuje 20 pociągów, w soboty i niedziele 12.

W przypadku PKP Intercity, pociągi kursują zmienioną trasą z Opola przez Zdzieszowice i Kędzierzyn-Koźle do Gliwic i dalej do Katowic bez zmian. Dla pasażerów z Tarnowa Opolskiego i Strzelec Opolskich zapewniona komunikacja zastępcza autobusowa. W ciągu doby na tej trasie kursuje 16 pociągów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *