Odbiory techniczne na LK 62

2
Fragment wyremontowanej już LK 62

Jak informują Przewozy Regionalne, Oddział Świętokrzyski w Skarżysku-Kamiennej, w związku z planowanym wcześniejszym zakończeniem robót na linii kolejowej nr 62 na odcinku Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce – Sosnowiec Dańdówka, jeszcze przed wrześniową korektą rozkładu jazdy przywrócone zostanie kursowanie pociągów na trasę podstawową, z jednoczesnym odwołaniem komunikacji zastępczej.


Zarządca infrastruktury potwierdził informacje o wcześniejszym zakończeniu prac na linii kolejowej nr 62, dodając, że w dniu dzisiejszym rozpoczęły się odbiory techniczne.

Dziś na linii Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce – Sosnowiec Dańdówka rozpoczęliśmy odbiory techniczne. Jeśli prace odbiorowe nie wykażą żadnych usterek, w dniu 1 września planujemy odwołanie ZKA na tej trasie, co jest zgodne z harmonogramem prac – powiedziała nam Joanna Kubiak z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W ramach inwestycji wymieniono prawie 10 km torów, rozjazdy w stacji Sosnowiec Kazimierz oraz przebudowano 5 przejazdów kolejowo – drogowych. Roboty objęły także przebudowę i regulację sieci trakcyjnej. Pracę zrealizowało ZUE i KZA Kraków, a ich koszt wyniósł ok. 23 mln zł

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *