Studium wykonalności dla linii Żywiec – Sucha Beskidzka

P1020088PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na opracowanie studium wykonalności dla zadania: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 97 na odcinku Żywiec – Sucha Beskidzka”. Jest to ważny krok w kierunku ogłoszenia przetargu na projekt i realizację inwestycji.


Opracowanie studium wykonalności dla rewitalizacji linii kolejowej nr 97, zostanie wykonane w ramach projektu pn: „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów perspektywy 2014-2020, etap II”.

W ramach powierzonego zadania, wybrany wykonawca będzie zobowiązany m.in. do wykonania analizy społeczno-gospodarczej, analizy rynku usług transportowych wraz z prognozami ruchu oraz do szczegółowej analizy wariantów inwestycyjnych. Przygotowana zostania także dokumentacja do dalszych etapów realizacji inwestycji.

Na wykonanie zadania, wyłoniony w ramach postępowania wykonawca, będzie miał 497 dni od momentu podpisania umowy. Oferty w przetargu składać można do 12 września 2016 roku, do godziny 10:00.

One comment

  1. Trzeba przyznać, że jest to wielki sukces społeczników, którzy przy wsparciu samorządowców wymusili zmianę nastawienia PLK i Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Nie gwarantuje to jeszcze, że linia na pewno zostanie wyremontowana, ale trzeba się cieszyć tym że sprawa idzie do przodu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *