Elfy ciągle w Bydgoszczy

P1020343Już ponad miesiąc temu jednostki EN76 Kolei Śląskich powinny wrócić do regularnej służby. Tak się jednak nie stało. Wszystko za sprawą nieterminowej realizacji usług naprawy 4 poziomu utrzymania przez producenta pociągów – PESĘ Bydgoszcz. Kiedy pociągi wrócą na Śląsk?


O opóźnieniu PESY Bydgoszcz informowaliśmy pod koniec lipca. Wówczas, Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie poinformował nas, że przewoźnik wystąpił do bydgoskiego producenta z prośbą o informację o stanie napraw i terminach zwrotu pociągów.

Wczoraj otrzymaliśmy informację, że PESA Bydgoszcz przesłała śląskiemu przewoźnikowi zweryfikowany harmonogram dostaw oraz wyjaśnienie przyczyn opóźnienia realizacji usługi napraw 4 poziomu utrzymania.

Otrzymaliśmy od firmy Pesa zweryfikowany harmonogram dostaw oraz zapewnienie, że jej pracownicy dokładają wszelkich starań, aby maksymalnie skrócić czas wynikłego opóźnienia. Zgodnie z informacjami przekazanymi nam od producenta wynika ono ze spiętrzenia prac u dostawców i kooperantów. Oczekujemy, iż PESA dotrzyma zadeklarowanych w piśmie terminów odbiorów po naprawach 4 poziomu utrzymania – powiedział nam Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Jak udało nam się ustalić, pierwsze jednostki, z Bydgoszczy powinny wrócić nie później niż w pierwszym tygodniu września.

5 komentarzy

  1. W związku z tradycyjną pesową nierzetelnością i brakiem zachowania terminów napraw/dostaw proponuję wykluczyć firmę PESA z przetargu na dostawę pojazdów dla KŚ.

  2. Pesa już w trybie nadzwyczajnym zatrudniła dodatkowego pracownika. Patrz prawa strona fotki. Jeszcze tego samego dnia będzie szpachlować pudło. Patrz wiadro na peronie. Na razie oczekuje na instrukcje z Bydgoszczy.

  3. Lub co będzie bardziej korzystne dla wszystkich – nałożyć solidne kary za nieterminowość i odebrać w zwiększonej liczbie produktu w ramach tego samego zamówienia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *