Elf, flirt, impuls? A może jeszcze coś innego?

P1060226
Jakie jednostki zastąpią stare i wysłużone EN57?

Już za mniej niż 24 godziny poznamy chętnych na dostawę taboru kolejowego dla Kolei Śląskich i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Dla przypomnienia, przetarg obejmuje dostawę maksymalnie 19 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Trzynaście jednostek w ramach zamówienia gwarantowanego i sześć kolejnych w ramach prawa opcji.


Start dwóch polskich firm – Newagu i Pesy, wydaje się niemal pewny. Ciężko przypuszczać, by nasi krajowi producenci taboru kolejowego nie stanęli do walki o zwycięstwo w tym przetargu. Swoich sił spróbuje pewnie również Stadler. Czy ktoś jeszcze? Patrząc wstecz, wydaje się mało prawdopodobne, aczkolwiek kto wie? Może jutrzejsze otwarcie kopert przyniesie dla nas zaskakujące rozwiązanie?

Jedno jest pewne. Jutrzejszy dzień jest ważny dla dwóch województw – śląskiego i zachodniopomorskiego. Jeszcze kilka dni temu w grze  było również województwo łódzkie, jednak tam postanowili wydłużyć termin składania ofert do 2 sierpnia 2016 roku.

Na koniec. Bez względu na to kto dostarczy do nas nowy tabor, życzymy Wam, sobie, a także Kolejom Śląskim, by były one niezawodne i przez wiele lat służyły przewoźnikowi, a przede wszystkim nam, pasażerom.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *