Problemy w MZK Jastrzębie?

MZK Jastrzębie
MZK Jastrzębie

W zeszłym tygodniu pasażerowie MZK Jastrzębie nie mieli łatwego życia, ponieważ z powodu akcji protestacyjnej kierowców jeżdżących dla firmy Warbus, wypadało średnio 40 kursów dziennie.


Jak informuje na oficjalnej stronie Zarząd MZK Jastrzębie, w dniu 19 lipca na posiedzeniu tematem głównym były problemy na liniach MZK spowodowane brakiem kierowców w firmie Warbus.

Kierowcy odmówili sprzedaży biletów twierdząc, że pracodawca nie płaci im prowizji od sprzedaży biletów. Dodatkowo 12 spośród 43 zatrudnionych w firmie Warbus kierowców udało się na zwolnienia L4.

Aby opanować sytuację, dwie linie tymczasowo przejęły PKM i Mikrus, zaś luki kadrowe uzupełniono kierowcami z innych miast Polski, gdzie firma Warbus ma swoje odziały.

Na wczorajszym posiedzeniu Zarząd MZK postanowił nałożyć na firmę Warbus kary wynikające z umowy. Jest to ponad 140 tys. zł. Około 128 tys. zł to kwota nałożona za braku kursów w okresie czerwca i lipca tego roku, natomiast należność ponad 12 tys. zł naliczono jako kara za brak sprzedaży biletów w autobusach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *