A zaczęło się w Ustroniu

Po godzinie 8 wstrzymany został ruch pociągów na LK191 na odcinku Ustroń Zdrój – Ustroń Polana. Wystarczyło kilka minut silnego wiatru, by powalone drzewa zablokowały ruch na linii S6 Katowice – Wisła Głębce. Niestety, jak się później miało okazać, nie był to jedyny taki przypadek. Ale o tym już wyżej.


W fatalnej sytuacji znaleźli się pasażerowie pociągu nr 44102 relacji Wisła Głębce – Katowice, którzy dojechali do Ustronia Polany i nie mogli kontynuować jazdy. Udało się dość szybko zorganizować komunikację zastępczą i pasażerowie przesiedli się do autobusu, którym dotarli do stacji Ustroń. Stamtąd zabrał ich o godzinie 11 pociąg KŚ.

2 komentarze

  1. Od około pół roku drogowcy z PLK chodzą wzdłuż szlaków i malują drzewa do wycinki.Na dzień dzisiejszy ani jedno nie zostało wycięte,cała nadzieja w wietrze , może on to zrobi bez zezwoleń i kasy…

    1. Faktycznie. Oni chyba sami już nie łapią się, ile tych drzew jest do wycięcia więc dlatego nie ruszają żadnych. Jedne różową farbą, inne niebieską a i tak trochę powieje alba popada to do Wisły linia zablokowana. W takich dniach jak dzisiaj to nie jest już pytanie „Czy” urwą się przewody trakcyjne bądź spadnie na tory drzewo tylko „Kiedy”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *