Czech Raildays po raz siedemnasty

100_6684Czwartek jest ostatnim dniem organizowanych w Ostrawie tragów kolejowych Czech Raildays 2016. To już siedemnasta edycja największych cyklicznych targów kolejowych organizowanych za naszą południową granicą.


Każdego roku w połowie czerwca w sąsiedztwie głównego dworca kolejowego w Ostrawie czeskie firmy (kilka lat temu wystawiali się również nasi producenci) prezentują to, co udało im się stworzyć nowszego i bardziej funkcjonalnego w branży transportowej ponieważ nie tylko wystawcy kolejowi przyjeżdżają na Czech Raildays. Można zobaczyć co nowego również w świecie autobusowej komunikacji zbiorowej. Bardzo dużą grupę wystawców stanowią producenci i dostawcy infrastruktury kolejowej. To właśnie efekty ich pracy pokazują jak wiele jest czynionych starań, by z każdym rokiem, nie tylko na czeskich torach, podróżowało się bardziej komfortowo, szybciej i, co najważniejsze, bezpieczniej.

Dzisiaj przedstawiamy zdjęcia autorstwa Damiana Kazimierczaka, pracownika Kolei Śląskich i znanego w regionie cieszyńskim pasjonata kolei, zrobione we wtorek w Ostrawie. Ponieważ dostaliśmy od Damiana wiele fajnych fotografii z tego wydarzenia, grzechem byłoby tego nie opublikować. Dlatego zapraszamy Was na sobotę, kiedy w ramach cotygodniowego fotoreportażu zaprezentujemy znacznie więcej obrazków z Ostrawy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *