W Jaworznie tylko Solaris

Fot. PKM Jaworzno
Fot. PKM Jaworzno

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie ogłosiło dwa przetargi na zakup łącznie 22 autobusów z napędem elektrycznym. Jeden z nich został właśnie rozstrzygnięty, natomiast w przypadku drugiego zamawiający wydłużył termin składania ofert do 25 lipca 2016 roku. 


Przedmiot pierwszego zamówienia jest dostawa 16 sztuk fabrycznie nowych, autobusów miejskich, niskopodłogowych. Przetarg podzielony został na trzy części:

  1. Zadanie nr 1 – obejmujące dostawy 3 sztuk autobusów z napędem elektrycznym długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 11,8 metra do 12,15 metra,
  2. Zadanie nr 2 – obejmujące dostawy 4 sztuk autobusów z napędem elektrycznym, o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 8 metrów do 10 metrów,
  3. Zadanie nr 3 – obejmujące sukcesywne dostawy 9 sztuk autobusów z napędem elektrycznym o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 17,5 metra do 18,75 metra

Swoją ofertę złożył wyłącznie Solaris. Producent w zadaniach na dostawę elektrobusów klasy maxi i mega zaoferowano pojazdy z rodziny Nowego Urbino. W części na autobusy klasy midi Solaris zaoferował elektrycznego Urbino 8,9LE.

Nie jest znana cena za jaką Solaris zaoferował swoje autobusy. Nie znamy też budżetu zamawiającego. Wiemy natomiast, że złożona oferta przewyższa kosztorys PKM-u o 10%. Jak będzie decyzja Jaworzna? Przekonamy się już niedługo.

Jak pisaliśmy na wstępie, dłużej, bo aż do 25 lipca br., przyjdzie nam czekać na rozstrzygnięcie przetargu na dostawę sześciu niskowejściowych elektrobusów klasy maxi z szybko wymiennymi bateriami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *