Nadmorski kierunek kolei

Jeśli planujecie wakacyjne wojaże, to wybierając się nad Bałtyk warto zapoznać się z ofertą przygotowaną dla mieszkańców naszego województwa przez PKP Intercity. Jeśli jednak chodzi o inne atrakcyjne miejsca do spędzenia wolnego czasu w naszym kraju, to propozycja narodowego przewoźnika kolejowego dla „nas” z nóg raczej nie zwala.


Czytaj dalej

Czesi już znają nowy rozkład jazdy

SŽDC (Sprava Železnicni Dopravni Cesty) – czyli czeski zarządca infrastruktury podał już zarys rozkładu jazdy pociągów 2017/18 w Czechach. Publikację traktujemy bardzo poważnie i wiarygodnie, bo to, co jest tam obwieszczone w czerwcu, to zazwyczaj w ponad 90 procentach funkcjonuje potem w realnym harmonogramie kursowania pociągów wchodzącym w grudniu w życie.


Czytaj dalej

Zakład Stadlera w obiektywie

Dzięki uprzejmości Stadler Polska, mieliśmy przyjemność zwiedzenia zakładu tego producenta taboru kolejowego w Siedlcach. Jest to jeden z największych pracodawców w Siedlcach i obecnie największy eksporter pojazdów szynowych w Polsce. Na miejscu spotkaliśmy się z miłym i życzliwym przyjęciem, zaś dzięki zwiedzeniu hal produkcyjnych zobaczyliśmy jak powstają pociągi, których niezawodność na torach kształtuje się na poziomie 99,98%


Czytaj dalej

1 2 3 54