Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc?

Fot. PKP Intercity

Jak informuje PKP Intercity, osoby, które podczas wielkanocnych wyjazdów postawią na podróż pociągiem przewoźnika, już teraz powinny zaplanować swój wyjazd. Choćby dlatego, że na tych którzy podejmą taką decyzję to w przedsprzedaży czekają ciekawe opcje cenowe – pula najtańszych biletów w ramach Super Promo oraz rabaty sięgające nawet 30%.


Czytaj dalej

Kto wydzierżawi pociągi Kolejom Śląskim? (Aktualizacja 15:30)

W dniu dzisiejszym poznaliśmy chętnych na wydzierżawienie Kolejom Śląskim w sumie jedenastu elektrycznych zespołów trakcyjnych. Przetarg podzielony został na dwa zadania i w obu przypadkach zamawiający zastrzegł sobie prawo opcji. Maksymalnie, park taborowy śląskiego przewoźnika może powiększyć się o 22 jednostki. Jakie to będą pociągi?


Czytaj dalej

Kobieta Z(A)DARTA

Fot. PKP Intercity

PKP Intercity zatrudnia obecnie blisko 1200 maszynistów. Po raz pierwszy w tym gronie znalazło się miejsce dla kobiety. Aleksandra Płusa po pozytywnie zakończonym, blisko 2-letnim kursie, zdobyła uprawnienia do prowadzenia zarówno nowoczesnych pociągów PesaDART, jak i tradycyjnych składów zestawionych z lokomotywy oraz wagonów. Poniżej kilka zdań o tym, jak wyglądała jej droga do zawodu maszynisty.


Czytaj dalej

Udane testy pociągu zasilanego przez wodorowe ogniwa paliwowe

Fot. Alstom

Alstom przeprowadził wczoraj z powodzeniem pierwszą jazdę próbną z prędkością 80 km/h, jedynego na świecie pociągu pasażerskiego CORADIA iLint, napędzanego ogniwami paliwowymi. Dokonał tego na własnym torze testowym w Salzgitter, w Dolnej Saksonii (Niemcy). Temat zza granicy, jednak niesamowicie ciekawy, dlatego postanowiliśmy go Wam przybliżyć.


Czytaj dalej

Kobieca twarz kolei

Fot. PKP Intercity

Zawód kolejarza kojarzy się z typowo męską profesją. Tymczasem w PKP Intercity pracuje obecnie ponad 2100 kobiet. Najczęściej można je spotkać w okienkach kasowych i na pokładach pociągów. Jednak pań nie brakuje także wśród zespołów technicznych. Z okazji Dnia Kobiet, prezentujemy kobiecą twarz polskiej kolei w PKP Intercity


Czytaj dalej

1 2 3 49