Coraz bliżej debiut „nowego” Helmuta

Fot. Tramwaje Śląskie

Modernizacja wagonu z rodziny Pt, prowadzona przez spółkę Tramwaje Śląskie, jest uważnie śledzona przez tramwajowych pasjonatów. Pierwsze zdjęcie odświeżonego Helmuta – bo tak nazywane są, cieszące dużą popularnością pojazdy, wywołały wiele komentarzy. Jednym się podoba się bardziej, innym mniej. Kiedy „nowy” Helmut wyjedzie na trasy?


Zobacz więcej

Studenci odwiedzili kolejarzy

Fot.Koleje Śląskie

Ponad 40 osób związanych ze środowiskiem akademickim wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez zarząd Kolei Śląskich. To jeden z pierwszych elementów ogłoszonej przez KŚ akcji marketingowej. Przewoźnik chce zachęcić studentów do wyboru kolei, jako wiodącego środka transportu przy dojeździe z uczelni do domu czy akademika.


Zobacz więcej

Gdy na peronie za dużo śniegu…

Po okresie intensywnych mrozów nadszedł czas obfitych opadów śniegu. Podobnie jak w ubiegłym roku, PKP PLK zapewnia należyte utrzymanie peronów. By nieodśnieżonych miejsc było jednak jak najmniej, bądź nie było ich w ogóle, zarządca zwraca się z apelem do podróżnych o wskazywanie takich stacji i przystanków, gdzie, ich zdaniem, perony nie są należycie przygotowane do obsługi podróżnych.


Zobacz więcej

Czy pociąg do latania będzie łatwiejszy?

Od pewnego czasu cicho zrobiło się odnośnie rewitalizacji linii kolejowej 182. My z pełną konsekwencją wracamy do tematu linii kolejowej łączącej Tarnowskie Góry z Zawierciem. Powiedzmy szczerze, rewitalizacja tego odcinka ma swoich zwolenników i przeciwników, jednak z początkiem tego roku doszedł kolejny argument za tym, by powyższe plany doczekały się realizacji.


Zobacz więcej

Drugie podejście „Irka”

Od kilkunastu miesięcy na Facebooku funkcjonuje coś, co ludzie znają jako IRK. Dokładniej to Informator o Ruchu Kolejowym. Łukasz Bordo, nasz współpracownik, ale w tym wypadku co ważniejsze, prezes Stowarzyszenia Kolej Na Śląsk, chce ożywić nieco zapomnianą strukturę, celem stworzenia dynamicznego informatora internetowego dla pasażerów z naszego województwa.


Zobacz więcej

1 2 3 44