Rowery czas wyciągać

Fot. Koleje Śląskie

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli czas gdy wielu z Was zdecyduje się po zimowej przerwie wsiąść na rower. W związku z tym Koleje Śląskie postanowiły przypomnieć swoim pasażerom o swojej ofercie skierowanej do amatorów dwóch kółek.


Czytaj dalej

Są nowe tory i perony, czas na nowe pociągi

Fragment LK61, Częstochowa Gnaszyn

Kończąc krótki cykl trzech tekstów dotyczących połączeń kolejowych realizowanych przez Koleje Śląskie na odcinku Częstochowa – Lubliniec, chciałbym pochylić się nad ostatnim ważnym aspektem, który z całą pewnością będzie kluczowy w walce o odzyskanie pasażerów i przyciągnięcie nowych zwolenników regularnego korzystania z połączeń kolejowych.


Czytaj dalej

Nowy superkondensator uzdrowi częstochowskie hybrydy?

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie rozstrzygnęło przetarg na zakup i dostawę 55 fabrycznie nowych superkondensatorów LSUM 129R6C 0062F EA do autobusów marki Solbus SM12HL Hybryda i Solbus SM18HL Hybryda. Wygrała firma Dacpol z Piaseczna, która jako jedyna złożyła swoją ofertę w postępowaniu ogłoszonym przez częstochowskiego przewoźnika.


Czytaj dalej

Co zrobić, by pasażerów było jeszcze więcej?

W dniu dzisiejszym proponuję kontynuację cyklu trzech artykułów, poświęconych linii S13, która w nomenklaturze Kolei Śląskich oznacza połączenia z Częstochowy do Lublińca, przy wykorzystaniu, oferującej bardzo dobre parametry techniczne, linii kolejowej nr 61. We wtorek przedstawiłem jak wygląda frekwencja na poszczególnych połączeniach, a dziś chciałbym się skupić na tym, co należy zrobić by pasażerów było jeszcze więcej.


Czytaj dalej

Nie będzie pobłażania dla dewastacji

– Wraz z Policją i służbami ochrony kierujemy naszą szczególną uwagę na osoby, które niszczą mienie publiczne lub propagują takie szkodliwe działania. Było, jest i będzie zero akceptacji dla dewastowania pojazdów, które były przecież kupione z pieniędzy podatników – a więc każdego z nas – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. Kogo szczególnie, KŚ w porozumieniu z odpowiednimi służbami będą ścigać? O tym już jutro o godzinie 7 na naszych łamach.

Poprawa dojazdu do Krynicy a nasze góry

IC Wisła to jedyny pociąg pozwalający dojechać turystom spoza regionu do naszych najbardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych

PKP S.A. ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji przedprojektowej, okołoprojektowej oraz projektów budowlanych i wykonawczych dla 16 dworców i stacji kolejowych zlokalizowanych w Dolinie Popradu. To kolejna inicjatywa mająca poprawić nieszczególne na razie warunki dojazdu do popularnego kurortu, jakim jest niewątpliwie jest Krynica.


Czytaj dalej

Frekwencja coraz lepsza

EN57, Lubliniec

Dzisiejszy tekst rozpocznie serię trzech artykułów opisujących sytuację na linii S13, która w nomenklaturze Kolei Śląskich oznacza połączenia kolejowe z Częstochowy do Lublińca. Połączenia, których początkowo nie chciano, jak się teraz okazuje, znalazły chętnych których, co ważniejsze, jest coraz więcej.


Czytaj dalej

1 2 3 17