Nocne jazdy KŚ

Przez trzy kolejne dni, a właściwie noce, Koleje Śląskie zadbały o uczestników dużych i cieszących się dużym zainteresowaniem imprez w naszym regionie i uruchomiły nocne połączenia umożliwiające powrót do domu z zabawy studenckiej „Igry” oraz zorganizowanej z soboty na niedzielę Nocy Muzeów.


Czytaj dalej

Nowe perony na odcinku Zawiercie – DG Ząbkowice

Fot. By MOs810, CC BY-SA 4.0

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamierzają poprawić przepustowość na ciągu E-65 na odcinku Zawiercie – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice przez zabudowę dodatkowych peronów na linii kolejowej nr 186 –biegnącej wspólnie z linią nr 1. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Zwiększenie przepustowości wybranych linii kolejowych poprzez optymalizację urządzeń sterowania ruchem kolejowym i układów stacyjnych”.


Czytaj dalej

Jest wykonawca P3 dla trzech EN57AKŚ

Koleje Śląskie rozstrzygnęły przetarg nieograniczony prowadzony pod nazwą: „Usługa przeglądu 3 poziomu utrzymania 3 (słownie: trzech) elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN57AKŚ o nr 224, 1533 i 1563”. W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta i pomimo faktu przekroczenia budżetu, została zaakceptowana przez zamawiającego. 


Czytaj dalej

1 2 3 20