Szybciej znaczy bliżej

Jako, że były święta i nie do końca było co robić, sporządziliśmy zestawienie w którym przeanalizowaliśmy jak wygląda czas połączeń kolejowych naszego regionu z najważniejszymi miejscowościami w naszym kraju dzisiaj, w porównaniu do tego jak wyglądało to 10 lat temu, dokładnie w rozkładzie jazdy 2006/07. Nieocenioną pomoc, tradycyjnie już, do powstania tej analizy dołożył Przemek Szczepanek.


Czytaj dalej

Nasza komunikacja na 5? Według mieszkańców tak

W projekcie #siężyje prowadzonym przez serwis Otodom pod względem łatwości dojazdu do domu, pracy i szkoły, najlepiej wypadło nasze województw. Nie są to żadne urzędnicze obliczenia, a ankieta przeprowadzona wśród mieszkańców. Czy Śląskie jest liderem w dostępności do komunikacji miejskiej i infrastruktury, czy też to sprawa zadowolenia mieszkańców?


Czytaj dalej

Nasze życie w metropolii

Dwie ważne rzeczy w zakresie legislacji spotkały nasz region w ubiegłym tygodniu. Podpisanie ustawy metropolitalnej przez Prezydenta RP oraz uchwała antysmogowa podjęta przez naszych wojewódzkich radnych. Rzeczy ważne, ale czy wpłyną na poprawę jakości naszego życia, szczególnie w dziedzinie najbardziej interesującego nas transportu?


Czytaj dalej

1 2 3 18