Nadmorski kierunek kolei

Jeśli planujecie wakacyjne wojaże, to wybierając się nad Bałtyk warto zapoznać się z ofertą przygotowaną dla mieszkańców naszego województwa przez PKP Intercity. Jeśli jednak chodzi o inne atrakcyjne miejsca do spędzenia wolnego czasu w naszym kraju, to propozycja narodowego przewoźnika kolejowego dla „nas” z nóg raczej nie zwala.


Czytaj dalej

Ekokonkurs z EKO biletem

Fot. Koleje Śląskie

Możliwość wygrania ciekawych upominków, zobaczenia siedziby Kolei Śląskich w Katowicach przy ulicy Raciborskiej, ale, co najważniejsze, możliwość za sprawą kolei i innych środków transportu zbiorowego, zwiedzenia najciekawszych miejsc naszego województwa. To nasza propozycja dla Was na wakacje. By to zrealizować wystarczy wziąć udział w konkursie „Ekopodróże – Małe i Duże”, który nasz portal organizuje we współpracy i przy wydatnej pomocy Kolei Śląskich.


Czytaj dalej

Propozycje tramwajów dla TŚ #1

Niebawem spółka Tramwaje Śląskie rozpocznie planowane wielkie inwestycje w infrastrukturę i tabor. Zanim jeszcze zostanie ogłoszony przetarg na nowe tramwaje, to chcielibyśmy przybliżyć ofertę producentów, którzy naszym zdaniem mogą wystartować w konkursie. Co nowego może pokazać się w niedługiej przyszłości na śląskich torach?


Czytaj dalej

Niespodziewane 14WE

Fot. Przemysław Szczapanek

W długi czerwcowy weekend sprawne oko może wypatrzyć ciekawe kombinacje taborowe przeprowadzane przez Koleje Śląskie. Jest to też swoista atrakcja, dla podróżnych, ponieważ na liniach, po których na co dzień konkretne składy nie kursują, akurat przez ten weekend będą widoczne.


Czytaj dalej

27WEb razy dwa?

27WEb Koleje Śląskie,

Koleje Śląskie uzyskały zgodę z Urzędu Transportu Kolejowego na możliwość uruchamiania kursów pociągami 27WEb w trakcji ukrotnionej. Już dwie takie, połączone ze sobą jednostki mogłyby za jednym razem zabrać ponad tysiąc pasażerów. Wszak jeden taki pociąg ma aż 281 miejsc siedzących, a ogółem jest w stanie przewieźć ponad 550 podróżnych.


Czytaj dalej

Zarząd KŚ w pełnym składzie

Fot. Koleje Śląskie

Wczoraj Rada Nadzorcza Kolei Śląskich Sp z o.o. powołała Piotra Rybotyckiego na stanowisko wiceprezesa ds. techniczno-eksploatacyjnych Kolei Śląskich. Z kolei wiceprezes ds. finansowych w zarządzie KŚ, Renata Szczygieł, została powołana na drugą kadencję na zajmowanym dotychczas stanowisku. To oznacza, że zarząd śląskiego przewoźnika znów jest w komplecie.


Czytaj dalej

ZUE z kontraktem na przebudowę LK 146

Fot. Powiatklobucki11, CC BY-SA 3.0

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z firmą ZUE S.A. umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót w ramach unijnego projektu „Prace na linii kolejowej nr 146 na odcinku Wyczerpy – Chorzew Siemkowice”. Projekt o wartości ponad 200 mln złotych brutto, pozwoli na przywrócenie prędkości konstrukcyjnej linii – 100 km/h.


Czytaj dalej

1 2 3 22