Więcej prądu na Zachodzie

Skrócenie czasu przejazdu oraz lepsze warunki dla przewozów pasażerskich i towarowych na Dolnym Śląsku planuje PKP PLK S.A. W tym celu zarządca ogłosił przetarg na elektryfikację linii z Węglińca do Zgorzelca. Szacowana wartość inwestycji to 70 mln zł. To jedna z trzech największych planowanych elektryfikacji szlaków kolejowych planowanych na najbliższe lata.


Czytaj dalej

Zamówienie uzupełniające bez zmian

Wiz. PESA Bydgoszcz

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, w ramach wspólnie przeprowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Koleje Śląskie przetargu na dostawę taboru kolejowego, na Śląsk trafi w sumie 19 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Będą to jednostki Elf2, które dostarczy PESA Bydgoszcz S.A.


Czytaj dalej

Gdy trzeba zaplanować podróż…

Planowanie podróży jest ważnym elementem sukcesu całej ekspedycji. Sieć otworzyła nam duże możliwości poruszania się w tej materii. Do tego stopnia, że mamy duży wybór przy wyborze wyszukiwarek umożliwiających takie działanie. Sprawdziliśmy, jak wygląda to zagadnienie jeśli chodzi o obszar naszego województwa.


Czytaj dalej

Skąd przyjechały do nas EN57AKŚ? (Cz.1)

EN57AKŚ

Koleje Śląskie poza wynajmowanymi tradycyjnymi i nie oszukujmy się, mało komfortowymi kiblami, są także w posiadaniu zmodernizowanych jednostek EN57, znanych u nas w formacie EN57AKŚ. Zanim zostały odnowione i trafiły do KŚ, przechodziły różne koleje losu. Poniżej, dzięki dociekliwości Przemka Szczepanka, przedstawiamy Wam jak wygląda życiorys każdej z nich i co musiały niektóre z nich przejść, by teraz wozić pasażerów po szlakach naszego województwa. Dzisiaj część pierwsza, jutro kolejna. 


Czytaj dalej

Nie bójmy się przesiadek

Przesiadka – słowo to wciąż wzbudza negatywne emocje i bardzo często jest powodem, dla którego część z podróżnych nie decyduje się na skorzystanie z transportu kolejowego. A tak naprawdę nie ma się czego bać, bo przesiadka to coś zupełnie naturalnego i nawet kilkuminutowe opóźnienie nie pokrzyżuje naszych planów.


Czytaj dalej

W Suchej Beskidzkiej rozmawiali o kolei

Fot. Skanska / Nowy przystanek Sucha Beskidzka Zamek na łącznicy LK97 i LK98

Przyszłość transportu kolejowego w subregionie podhalańskim była tematem spotkania zorganizowanego w suskim starostwie powiatowym w dniu 6 lutego br. przez starostę Józefa Bałosa. W trakcie spotkania przedstawiono założenia dotyczące planowanych w regionie inwestycji kolejowych, wśród których najważniejszą jest modernizacja linii Skawina – Sucha Beskidzka.


Czytaj dalej

EKO BILET w krótszych wersjach

Fot. Koleje Śląskie

Od jutra zaczną obowiązywać kolejne wersje wprowadzonego w październiku ubiegłego roku EKObiletu. Pozwala on korzystać zarówno z pociągów Kolei Śląskich, jak i wszystkich połączeń organizowanych przez KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry. Po wersji całodniowej podróżni będą mogli skorzystać z zakupu kolejnych wariantów tej oferty. Szczegółowe informacje poniżej w komunikacie Kolei Śląskich.


Czytaj dalej

1 2 3 15