Będzie lepsza jakość w Cieszynie

Termin ukończenia budowy zintegrowanego centrum przesiadkowego w Cieszynie, czyli 30 listopada nie jest zagrożony. Owszem, dokonaliśmy kilku zmian w projekcie inwestycji już podczas jej trwania, ale wszystkie były dokładnie konsultowane i akceptowane przez cieszyński magistrat – mówi Grzegorz Cymorek, koordynator projektu budowy cieszyńskiego węzła z ramienia firmy Instal Cymorek


Czytaj dalej

Czym do Czech, gdy braknie EN57?

Przy okazji publikacji informacji na temat planów magistratów Wodzisławia Śląskiego i Rybnika, dotyczących utworzenia szybkiej kolei miejskiej między tymi dwoma miastami, poruszyłem temat połączeń do Czech. Obecnie, zarówno na linii S71 (Katowice – Wodzisław Śląski – Bohumin) jak i S78 (Racibórz – Chałupki – Bohumin), połączenia do Bohumina obsługiwane są jednostkami EN57.


Czytaj dalej

Jaki tabor na dodatkowych połączeniach?

Wczoraj przedstawiliśmy wstępne założenia dodatkowych połączeń na linii Rybnik – Wodzisław Śląski, o które wspólnie ubiegają się magistraty obu tych miejsc. Początek tego przedsięwzięcia, które zostało określone jako szybka kolej miejska, przewiduje się na 13 grudnia 2017 roku, czyli wraz z wejściem nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów pasażerskich.


Czytaj dalej

Koleje i Muzeum Śląskie zapraszają do zwiedzania

Cieszy mnie inicjatywa Muzeum Śląskiego i Kolei Śląskich, łącząca ofertę kulturalną i turystyczną, ale jeszcze bardziej cieszy to, że dwa podmioty mające jednego właściciela jakim jest Zarząd Województwa Śląskiego potrafiły się porozumieć dla dobra mieszkańców regionu – powiedział Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego, podczas dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej w Centrum Obsługi Pasażera KŚ na katowickim dworcu.


Czytaj dalej

KZK GOP w wakacje zawiezie nad wodę

Fot. KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP poinformował o zamiarze wprowadzenia od 24 czerwca do 31 sierpnia – w czasie wakacji letnich – specjalnego rozkładu jazdy autobusów i tramwajów oraz zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Nowy harmonogram przewiduje zwiększenie dostępu do kąpielisk i ośrodków rekreacyjnych poprzez uruchomienie dodatkowych kursów.


Czytaj dalej

1 2 3 108