Symbol Wiednia w śląskim wykonaniu

Czyż nie piękny?

Gdy wsiada się do 46-letniego tramwaju to wydaje się, że wsiada się do muzeum techniki. Pojazdy szynowe mają jednak taką zaletę, że proces starzenia, w porównaniu do ich odpowiedników na drogach, jest jakby spowolniony. Takie pojazdy powinny zgodnie z logicznym rozumowaniem już dawno nie istnieć. Tymczasem one nadal są, a dodatkowo możemy korzystać z nich w pełnym wymiarze. Ostatnio oddaliśmy się rozkoszy przejazdu takim tramwajem w Katowicach.


Czytaj dalej

Katowice – S8 i 820 – Tarnowskie Góry

Wczoraj w końcu udało nam się pokonać autobusem oraz pociągiem trasę z centrum Katowic do Tarnowskich Gór i z powrotem. Nie podejmujemy się kwalifikować uzyskanych czasów przejazdu na korzyść jednego czy drugiego środka transportu. Nasz wniosek – oba są potrzebne, a jeśli ze strony odpowiednich instytucji i organizatorów komunikacji podjęte zostaną praktyczne działania to autobusy, tramwaje i kolej mogą świetnie na tej relacji się uzupełniać.


Czytaj dalej

Koleje Śląskie potwierdzają chęć „przesunięcia” Bytomia Północnego

Aby ułatwić dostęp do kolei, Koleje Śląskie wystąpiły z pomysłem, by przystanek Bytom Północny znajdował się bliżej dużych osiedli i przystanków autobusowych. Niejako przy okazji – wnioskowano także o poprawę dojścia do stacji Radzionków Rojca.  Spotkanie w tej sprawie, o czym informowaliśmy, odbyło się w ubiegłym tygodniu w siedzibie KŚ.


Czytaj dalej

Dworzec tymczasowy – miejsce numer trzy

Kolejny tymczasowy dworzec autobusowy w Cieszynie

Pasażerów korzystających z komunikacji autobusowej w Cieszynie czeka kolejna zmiana miejsca przyjazdów i odjazdów w centrum miasta.  Tym razem obsługa kursów powiatowych i międzywojewódzkich przeniesiona zostanie z ulicy Chrobrego na ulicę Dojazdową. Pierwsze autobusy mają odjechać stamtąd 28 kwietnia.


Czytaj dalej

Stacja Mysłowice do przebudowy

Nowe życie dla Mysłowic?

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy stacji Mysłowice wraz z wybranymi elementami infrastruktury kolejowej przyległych szlaków, w ramach projektu inwestycyjnego pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 138 na odcinku Katowice – p.odg. Szabelnia – Mysłowice.”


Czytaj dalej

Nasza komunikacja na 5? Według mieszkańców tak

W projekcie #siężyje prowadzonym przez serwis Otodom pod względem łatwości dojazdu do domu, pracy i szkoły, najlepiej wypadło nasze województw. Nie są to żadne urzędnicze obliczenia, a ankieta przeprowadzona wśród mieszkańców. Czy Śląskie jest liderem w dostępności do komunikacji miejskiej i infrastruktury, czy też to sprawa zadowolenia mieszkańców?


Czytaj dalej

A może jednak bliżej północy?

Wczoraj w siedzibie Kolei Śląskich odbyło się spotkanie w sprawie awizowanego również i przez nas ewentualnego przeniesienia o kilkaset metrów lokalizacji przystanku kolejowego Bytom Północny w ciągu linii kolejowej nr 131. Po wczorajszej dyskusji, w której też mieliśmy możliwość wziąć udział, nie napiszemy, że się udało i faktycznie nowy przystanie znajdzie się w rejonie wiaduktu nad ulicą Strzelców Bytomskich. Ale nie napiszemy też, że nie powstanie. 


Czytaj dalej

1 2 3 98