Gapowicz nie będzie miał lekko w MZK Jastrzębie

Władze MZK Jastrzębie zamierzają uszczelnić system kontroli biletów. Uniknięcie kary będzie trudniejsze a na nieuczciwych pasażerów będą czekać wysokie kary i koszty podjętej interwencji. MZK skutecznie chce walczyć z gapowiczami, a procedury działania wraz z wysokością kosztów, które będzie musiał pokryć pasażer bez biletu ma zapobiegać takim sytuacjom.


Czytaj dalej

Twist na naprawie w Bydgoszczy

Jak poinformowali nas nasi Czytelnicy, jeden z Twistów Tramwajów Śląskich udał się Bydgoszczy, do swojego producenta – PESY, w celu wymiany wadliwego komponentu, którym okazał się być sprzęg stały. Zapobiegawczo, element ten zostanie wymieniony we wszystkich tramwajach typu 2012N należących do TŚ.


Czytaj dalej

Ujęto sprawcę usypu 5 ton węgla

Fot. Straż Ochrony Kolei

W ubiegły czwartek, 18 maja, w Katowicach 16-latek otworzył drzwi wagonów pociągu towarowego, wysypując na tory węgiel. W efekcie powstał usyp około 5 ton miału węglowego. Sprawca został ujęty na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy SOK. Jak się później okazało miał we krwi 1,5 promila alkoholu.


Czytaj dalej

Darmowy przejazd na mecze Mistrzostw Europy U-21

Już za kilka tygodni w naszym kraju odbędzie się kolejna wielka impreza sportowa, jaką niewątpliwie będą Mistrzostwa Europy U-21. Współgospodarzem imprezy jest Miasto Tychy. Tamtejsze władze proponują kibicom planującym obejrzeć na żywo mecze w tym mieście, by zostawili swoje samochody na parkingach i dotarli bezpłatnie na stadion środkami komunikacji miejskiej.


Czytaj dalej

Dialog w sprawie myjni

Koleje Śląskie opublikowały ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego w przedmiocie „Budowy/montażu myjki mechanicznej do mycia pojazdów szynowych na terenie bazy spółki Koleje Śląskie sp. z o. o. w Katowicach przy ul. Raciborskiej 58”. To kolejny krok w rozpoczynającej się walce o poprawę czystości pociągów w naszym województwie. 


Czytaj dalej

Migawki z remontu LK151

W miniony wtorek sprawdziliśmy stan realizacji prac torowych na całym odcinku Krzyżanowice – Chałupki linii kolejowej 151. Jesteśmy zachwyceni z efektów prowadzonych prac i postaraliśmy się, by jak najwięcej udokumentować tego co tam zobaczyliśmy. Zapraszamy na weekendową galerię z rewitalizacji na LK151.


Czytaj dalej

Oferta KZK GOP na Noc Muzeów

Tej nocy po zmroku będziemy mogli bezpłatnie zwiedzać muzea, galerie i wiele innych instytucji kulturalnych na terenie aglomeracji, które przygotowały specjalny program na zaistniałą okoliczność. KZK GOP również przyłączył się do tej ciekawej i widowiskowej akcji uruchamiając dwie, bezpłatne linie autobusowe.


Czytaj dalej

1 2 3 103